Výsledky vyhľadávania

Nezvyčajná kúpeľ

15. 01. 2018 | 15:01

Príjemná teplá kúpeľ alebo sprcha vybavená Vašou kúpeľňou je na nezaplatenie zvlášť v zimných mesiacoch. Pre naše zdravie a relaxáciu má svoje miesto tiež návšteva rôznych prírodných či umelých horúcich prameňov. Na Slovensku si ich užijeme celý rad a nielen kúpele na báze vody.

Keď wellness, tak len kvalitný

13. 11. 2018 | 12:11

Pracujete, pracujete a niet čas na oddych. Všetci vieme aký je dnešný život rýchly, ale všetci vieme, že oddych je dôležitejší. Nie sme stroje a bez neho nevydržíme záťaž, ktorú nám prináša dnešná doba.

Čo je fytoterapia alebo ako sa liečiť zdravo

10. 12. 2018 | 13:12

Fytoterapia je metóda, ktorá na liečbu vybraných chorôb využíva rastliny ako prírodný zdroj liečiva. Silu rastlín popísal už Aesklepitos zo starovekého Grécka, ktorý formuloval postavenie liečivých rastlín. Tvrdil, že aj „lekár má najprv liečiť slovami, potom liečivými rastlinami až napokon chirurgicky”.

Detox pečene: Podpora zdravého života a odstraňovanie toxínov

26. 06. 2023 | 20:06

Pečeň je vitálnym orgánom nášho tela, ktorý zohráva kľúčovú úlohu pri správnom fungovaní organizmu. Jednou z jej najdôležitejších funkcií je metabolizovať látky a odstraňovať toxíny z tela. V dnešnej dobe, kedy sme vystavení rôznym škodlivým látkam v životnom prostredí a často konzumujeme nezdravé potraviny, je dôležité venovať osobitnú pozornosť zdraviu pečene. Preto sa čoraz viac ľudí obracia na detoxikáciu pečene s cieľom podporiť jej zdravie a zlepšiť celkovú pohodu.

Preventívna urologická prehliadka: Kľúč k zdraviu mužov

31. 07. 2023 | 07:07

Urologická prehliadka je jednou z dôležitých preventívnych opatrení, ktoré každý muž by mal zaradiť do svojej zdravotnej starostlivosti. Aj keď mnohí muži zanedbávajú pravidelné návštevy urológa, je to krok, ktorý môže zachrániť život a zabezpečiť dlhodobé zdravie.

Psychické zdravie a wellbeing na pracovisku

03. 10. 2023 | 17:10

Téma psychického zdravia je čoraz aktuálnejšia. O fyzické zdravie sa staráme. Ak nás niečo bolí, zájdeme k lekárovi, či na prehliadku. Ale čo naša psychika? V súčasnom svete dostáva zabrať bez ohľadu na to, kto sme, či v akej fáze života sa práve nachádzame. Spoločnosť zameraná na výkon, stres, neustále zmeny a neistota. Existujú spôsoby, ako sa proaktívne a preventívne postarať o svoju psychiku? Aké kroky môžeme urobiť skôr, než bude neskoro? A ako v tom môže pomôcť mindfulness – všímavosť?

Prínosy meditácie

22. 10. 2023 | 11:10

Dnes už vieme, že meditácia všímavosti má veľa prínosov pre fyzické i duševné zdravie, ktoré sú overené stovkami vedeckých štúdií. Pozrime sa na to, čo o benefitoch meditácie zistili vedci, a ako môžeme meditáciu všímavosti (Mindfulness) zaviesť do svojho života.